Labklājības ministrs apmeklēja Daugavpili

 

17.septembrī Daugavpili apmeklēja labklājības ministrs Gatis Eglītis. Viņa vizītes mērķis bija iepazīties ar deinstitucionalizācijas (DI) projekta īstenošanu Daugavpilī, kā arī apspriest ar Domes vadību dažādu investīciju un attīstības projektu īstenošanu reģiona labklājības kontekstā.

Ministrs kopā ar pašvaldības vadību apmeklēja rekonstruēto ēku Daugavpils cietoksnī, kur deinstitucionalizācijas  projekta rezultātā tiks izveidots ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums 20 bērniem, Ģimenes atbalsta centru/patversmi un Grupu dzīvokļus Šaurajā ielā 26, kur notiek ēkas rekonstrukcija un tiek paplašināts pakalpojumu klāsts, kā arī Dienas centru personām ar garīga rakstura traucējumiem, kur labiekārtota teritorija un izveidotas specializētās darbnīcas.

Ministrs atzinīgi novērtējis Daugavpilī paveikto un pauda atbalstu pašvaldības aktivitātēm sociālās jomas attistībā.

Lai gan vizītes galvenā tēma bija DI procesa īstenošana, tika plaši runāts arī par Latgales SEZ darbību, situāciju Latvijas dzelzceļā, ceļu infrastruktūras un dzīvojamā fonda atjaunošanu un daudzām citām jomām, kas skar sociālo situāciju un pilsētas iedzīvotāju labklājību. Tika apspriesti arī projekti, kuru īstenošana dotu stimulu pilsētas un tā mikrorajonu attīstībai. Kā viens no šādiem projektiem bija minēta Mežciema sanatorijas atjaunošanas iecere.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 20.09.2021 16:06