Rindas pie Sociālā dienesta apkalpošanas centra - klienti tiek aicināti ievērot noteikumus

 

Neskatoties uz to, ka Covid-19 izplatības riski joprojām pastāv, daudzi Daugavpils Sociālā dienesta klienti atklāti ignorē distancēšanas noteikumus. Šāda situācija izveidojusies klientu pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 39, kur vadībai nācās lūgt arī pēc pašvaldības policijas palīdzības.  

Pašlaik Sociālajā dienestā ir trīs iesniegumu iesniegšanas veidi: caur portālu latvija.lv, pēc iepriekšējās pierakstīšanās, un dzīvā rinda no ēkas pagalma Lāčplēša ielā. Uz vietas ir konsultants, kas palīdz aizpildīt dokumentus. Tomēr ir ļoti grūti tikt galā ar visu šo plūsmu, daļa no kuras nāk uz šejieni lai saņemtu palīdzību arī no Sarkanā Krusta.

Klienti neuztur distanci viens no otra, nelieto sejas maskas un drūzmējas pie pašas ieejas. Tie, kas nāk pēc iepriekšējās pierakstīšanās, ierodas pusstundu vai pat stundu pirms sava laika.

Klientu apkalpošanas centra darba režīms mainīsies no 3. augusta, kad tiks atvērta galvenā ieeja no Lāčplēša ielas un daļēji atjaunota rindas numuru sistēma. Trešdienās un piektdienās klientu pieņemšana nenotiks, jo darbiniekiem būs jāveic ļoti liels darbs, kas saistīts ar personu statusu atjaunināšanu (maznodrošinātie, maznodrošinātie un citi), jo iepriekš, ārkārtas situācijas dēļ, izziņu derīguma termiņš bija pārcelts uz 31.jūliju. Lai izvairītos no grūtībām, Sociālais dienests jau ir sācis atsaukt darbiniekus no atvaļinājumiem. No 3. augusta klientu centrs tiks atvērts arī Liepājas ielā 4, kur, tomēr, nebūs dzīvās rindas (tikai pēc iepriekšējās pierakstīšanās).

Sarkanais Krusts, kas tagad arī atrodas klientu apkalpošanas centrā Lāčplēša ielā 39, arī mainīs savu darba laiku no nākamā mēneša (pirmdien – 13:00-17: 00, otrdien-ceturtdien - 10:00 - 15:00, piektdienās slēgts).

Ikvienam Sociālā dienesta klientam šobrīd ir jāsaprot, ka, ja vismaz viens no palīdzības nodaļas darbiniekiem saslimst, uz karantīnu būs jāsūta visu nodaļu, kas radīs lielas grūtības visiem atbalsta saņēmējiem. Tāpēc Sociālais dienests lūdz ar izpratni izturēties pret centru darbu un ievērot sabiedrisko vietu apmeklēšanas kultūru.

Saņemt konsultācijas no sociālā dienesta speciālista un pieteikties vizītei var pa tālruņiem 654 49907, 654 49908 vai 22814696 (BITE).

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 04.08.2020 12:44