Trūcīgo un vientuļo daugavpiliešu atbalstam izsniedza vairāk nekā 2 000 pārtikas paku

 

Aprīļa sākumā, reaģējot uz Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Daugavpilī bija pieņemti vairāki saistošie noteikumi par iedzīvotājiem sniedzamo sociālo un materiālo atbalstu. Situācijā, kad pat ikdienišķs gājiens uz veikalu pēc produktiem varēja izvērsties par veselībai bīstamu pasākumu, bija ļoti svarīgi parūpēties par mazāk aizsargātajiem sabiedrības locekļiem – vientuļajiem pensionāriem un invalīdiem ar zemu ienākumu līmeni. Šīm iedzīvotāju kategorijām divu mēnešu laikā izsniedza vairāk nekā 2 000 pārtikas paku, katra 15 EUR vērtībā.  

Pabalsta saņēmējiem nevajadzēja rakstīt nekādus iesniegumus vai aizpildīt pieteikumus. Sociālā dienesta darbinieki paši apzināja pilsētā deklarētos atsevišķi dzīvojošos pensionārus un cilvēkus ar invaliditāti, kuru ienākumi nepārsniedz 200 eiro mēnesī un ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, informēja, ka viņiem pienākas atbalsts no pašvaldības, un vienojās par piegādes laiku.

Divu mēnešu laikā vairāk nekā 540 cilvēkiem bija piegādāts pa četrām pārtikas pakām, kopumā – vairāk nekā 2 000 paku ar vietējo pārtikas uzņēmumu ražoto produkciju.  Transportēšanā iesaistījās ne tikai Sociālais dienests: talkā nāca Izglītības Pārvalde un Daugavpils Olimpiskais centrs, bija arī brīvprātīgie palīgi. 

Pašvaldības vadība ļoti pozitīvi vērtē to, kā krīzes situācijas laikā bija organizēti atbalsta pasākumi. Pašlaik tiek skatīti dažādi varianti, kā varētu turpināt atbalsta programmu arī pēc ārkārtējās situācijas.

Atgādinām arī, ka daugavpilieši, kas krīzes situācijā zaudēja ienākumu avotu un nesaņem kompensāciju no valsts, nespēj pašu spēkiem segt papildus izdevumus, atrodoties obligātā pašizolācijā, vai zaudēja iztikas līdzekļus, esot karantīnā, jorpojām var pieteikties krīzes pabalsta saņemšanai. Arī tad, ja pilsētā deklarētai personai radušās materiāla vai sociāla rakstura problēmas, kas nav saistītas ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, bet nav atrisināmas bez pašvaldības līdzdalības, pēc palīdzības droši var griezties Daugavpils Sociālajā dienestā, zvanot pa tālruņiem 65449907, 65449908, 22814696, bezmaksas tālruņa numurs 80006966. Katru situāciju izskatīs individuāli, rodot risinājumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas: 29.05.2020 09:51