Vasaras programma Dienas aprūpes centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem

Uz vasaras laika periodu programmas “Sociālā rehabilitācija un aprūpe” ietvaros Dienas centrā, Arhitektu ielā 21 ir izstrādāts darba virziens “Atpūta +”. Sekojoša virziena mērķis ir klientu redzesloka paplašināšana, attīstīt pašapkalpošanās iemaņas un rūpes par savu veselību, cilvēku ar ierobežotām spējam brīva laika pavadīšanas kvalitatīva uzlabošana, apmeklējot dažādus kultūras un sporta pasākumus, piedalīšanās ekskursijās, iepazīšanas ar dzimtās pilsētas un novada vēsturi un kultūru, kā arī integrēšanās sociālajā vidē. Tas viss personām ar garīga rakstura traucējumiem dod vienādas iespējas un tiesības pilnvērtīgi dzīvot.  

Dabas izmaiņas vasaras laikā vienmēr iepriecina katru cilvēku. Vasaras laikā Dienas centra klienti iet pārgājienos Stropu mežaparkā un pie ezera. Atpūšoties dabā, viņi savāc arī dažādus dabas materiālus, kas vēlāk noderēs brīnišķīgu rokdarbu un suvenīru izgatavošanai.

Ikmēnesi Dienas centrā klientiem tiek rīkoti dažādi izglītojoši, attīstoši un izklaides pasākumi. 2019. gada jūnijā klienti ir apmeklējuši vairākas pilsētas kultūras vietas, apmeklēja pilsētas svētku “DAUGAVPILS MANA PILS” veltītus pasākumus, kā arī nacionālo kultūras biedrību un bibliotēku ekspozīcijas, fotoizstādes, Daugavpils mākslinieku un pilsētas viešu keramikas un gleznu izstādes. Visspilgtākie notikumi mūsu klientiem šajā mēnesī bija: Marijas Safronovas gleznu izstādes “Latgale mākslinieka acīm”, DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Dizaina departamenta studentu darbu izstādes, Anastasijas Sazankovas izšuvumi pērlīšu tehnikā apmeklēšana Latgales Centrālā bibliotēkā, Lukasa Berti fotoizstādes “Cilvēks un daba Latvijā” apmeklēšana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Studijas “Latgale” dalībnieku izstādes “No cepļa līdz ceplim” apmeklēšana Daugavpils Māla mākslas centrā, Marka Rotko mākslas centra apmeklēšana, leļļu izstādes un papīra leļļu izgatavošanas meistarklases apmeklēšana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, 2. Starptautiskā leļļu festivāla ietvaros.

Pasākumu un izstāžu apmeklēšana parāda, cik pieprasīts ir tāds rehabilitācijas veids, kurš tādā interesantā un neuzmācīgā formā veicina Dienas centra klientu sociālo un komunikācijas iemaņu attīstīšanu.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 01.07.2019 12:03