Zaļā ekoakcija Dienas aprūpes centrā Arhitektu ielā 21

 

2021. gada 28. maijā Dienas aprūpes centrs personām ar garīgā rakstura traucējumiem uzsāka vides pasākumu "Skujkoku stādu stādīšana un kopšana". Akcijas mērķis ir: saturīga aktivitāšu īstenošana brīvā dabā, nodrošinot augu/stādu stādīšanu un kopšanu Centra teritorijā. Klienti tiks iepazīstināti ar augu pasaules daudzveidību, augu un stādu kopšanas pamatprincipiem. Centra ainaviska ekosistēma tiks pilnveidota. Svarīgi iepazīstināt klientus ar iegādātajiem stādiem/augiem; ar dārzkopībā izmantojamajiem darbarīkiem, to lietošanas paņēmieniem; attīstīt klientiem elementāras iemaņas zemes darbos (zemes sagatavošana stādīšanai, laistīšana. rakšana, grābšana, kaplēšana, līdzināšana u.t.t.), paplašināt klientu nodarbinātības iespējas gada siltajā laikā svaigā gaisā; veicināt saturīga laika pavadīšanu; audzināt izpratni par dzīvās dabas skaistumu un trauslumu.

Zaļā akcija ilgs visu vasaru. Speciālistu vadībā klienti Dienas centram piegulošajā teritorijā iestādīja 30 zilo egļu, dekoratīvo priežu, dažāda veida tūju un ciprešu stādus un cītīgi tos laistīja. Nākotnē cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem rūpēsies par stādiem, pēc vajadzības laistīs, mēslos, ravēs un rotās puķu dobes. Turklāt Kokapstrādes specializētajā darbnīcā tiek izgatavoti lieli koka āra puķu podi, kas rotās arī pagalmu un lapeni pie centra. Stādi, melnzeme, mēslojums un būvmateriāli puķu podiem tika iegādāti par līdzekļiem, kas tika nopelnīti labdarības tirdziņos, kuros tika pārdoti nodarbību laikā klientu izgatavotie rokdarbi. Liels paldies visiem  pilsētniekiem, kuri daudzu gadu garumā iegādājās  mūsu suvenīrus un ar saviem ziedojumiem palīdzēja īstenot gan šo ekoloģisko akciju, gan citus Centram noderīgus projektus!

Dienas aprūpes centrs neaprobežojās tikai ar iegādātajiem skujkoku stādiem teritorijas labiekārtošanai. Centra darbinieki no saviem dārziem un vasarnīcām atveda arī pīlādes, ceriņu, jasmīnu un hortenziju stādus. Kad tie iesakņosies un augs, Centra teritorija kļūs ne tikai zaļa, bet arī ziedoša.

Šis pasākums būs lielisks papildinājums pagājušajā gadā, pateicoties Eiropas deinstitucionalizācijas projektam, veiktajam Dienas aprūpes centram piegulošās plašās teritorijas remontam. Projekta ietvaros tika uzbūvēts jauns paviljons aktivitātēm, lapene, uzbrauktuves, sporta laukums, šūpoles personām ar īpašām vajadzībām, sajūtu taka un atpūtas zona. Visas ēkas ir pārdomāti veidotas, skaistas un ērtas. Dienas centrā tagad ir visas iespējas organizēt āra aktivitātes un nodarbības klientiem.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 28.05.2021 15:20